Ünlü YouTuber Enes Batur’dan Kızılay’a Destek

16/05/2019 Paylaş:   

Yaptığı paylaşımlarla hayatın her anına dokunan ve insanların yüzünde tebessüme yol açan sosyal medya fenomeni Enes Batur, Kızılay’ın “Ramazan’da Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilâl Olsun Türkiye” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında sürdürdüğü Ramazan dönemi yardım çalışmalarına katılarak destek verdi.
 
Türkiye’nin en ünlü youtube yayıncılarından biri olan Enes Batur, mizahi yaklaşımının yanı sıra sosyal farkındalık projeleriyle de hayata yönelik mesajlar veriyor. 150 yıldır insani yardım serüveninde baş aktör olarak yer alan Kızılay’ın Ramazan döneminde gerçekleştirdiği sosyal yardım çalışmalarına katılan Enes Batur, bağışlarla temin edilen malzemelerin hazırlanmasına yardımcı oldu. Kızılay’ın Tuzla Şubesi’ndeki gıda kolisi hazırlığını yapan Batur daha sonra önceden tespiti yapılan ihtiyaç sahibi bir ailenin evini ziyaret etti.
 
Kızılay yetkilileriyle birlikte beraberinde götürdüğü gıda malzemelerini aileye teslim eden Batur, ihtiyacı olana yardım etmenin tarif edilemez bir duygu olduğunu ifade etti. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşması için Kızılay’ın vatandaşların desteğine ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekleyen Batur, herkesi Kızılay’a yardım etmeye ve bağış yapmaya davet etti.