KURUMSAL HABERLER

Eskişehir Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfı
5 / 4
06 / 10 / 2017

Eskişehir Şubesi’nden Özel Eğitim Sınıfı

Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar için Sen Çok Özelsin projesini hayata geçiren ve bu kapsamda, devlet okullarındaki sınıfların tefrişatını yapan Türk Kızılayı bu defa Eskişehir’de iki açılış gerçekleştirdi.
 
Halil Yasin İlkokulu ve Şehit Piyade Çavuş Soner Özübek Ortaokulunda tefrişatı yapılan özel eğitim sınıflarının açılışına Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve protokol katıldı.
 
Törende konuşan Şube Başkanı Yüksel Girgin, “Allah nasip etti ki Kızılay gibi insanlık adına hizmet eden bir kurumun Başkanlığını yapıyorum. Birçok sivil toplum örgütlerinde görev aldım, açılışlar yaptım. Ama bu günkü gibi hiç heyecanlanmadım ve duygulanmadım. Çünkü bu gün çok özel bir açılış özel çocuklar için yani yeryüzü meleklerinin eğitimi için Kızılay adına özel sınıf açıyoruz. Ben biliyorum ki her sağlam insan bir engelli adayıdır. Ben biliyorum ki sandalyesinde çocuğunu kucaklayıp otobüse bindiren annenin duygularını ama şunu bilin ki sizler çok özelsiniz. Allah’ın şanslı kullarısınız. Çünkü siz o meleklerin annelerisiniz babalarısınız. Bu duygularla açılışımızın hayırlara vesile olmasını diliyor” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

BÜLTEN ABONELİĞİ