Kurumsal Haberler

Kızılaycılar “Yeni Vizyon” İçin Bir Araya Geldi

06/04/2018 PAYLAŞ:

Kızılay üst ve orta düzey yöneticileri, şube başkanları ve paydaşlar Design Thinking Çalıştayında bir araya geldi. Kızılay’ın ihtiyaçlarının ve operasyonel problemlerinin masaya yatırıldığı çalıştayın odağında ise uzun vadede ulaşılmak istenen vizyonun tespiti ve bu vizyona yönelik yol haritasının belirlenmesi vardı.
 
İnsani yardım sektöründe öncü olmayı, uluslararası alanda etkinliğini artırmayı hedefleyen, bu yolda iş yapış süreçlerini yeniden tasarlamaya başlayan Kızılay, bu konuda çözüm ortağı olan SAP ve Vektora firmalarının organizasyonunda kapsamlı bir çalıştay düzenledi.
 
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, 150. yılını kutlayan, bugün birçok coğrafyada insani yardım operasyonunu aynı anda başarılı bir şekilde yürüten Kızılay’ın daha güçlü bir yapıya kavuşması için iş yapış süreçlerinin otomasyon entegresini tamamlaması gerektiğini, çalıştayın bu nedenle önemli olduğunu vurguladı.
 
İki gün boyunca süren çalıştayda katılımcılar interaktif bir şekilde rol aldı. Afet yönetimi, bağışların arttırılması, kan bağışlarının arttırılması, gönüllü yönetimi ve insani yardım konu başlıklarının detaylarıyla ele alındığı çalıştayın çıktıları, Kızılay’ın geleceğine ışık tutacak.