Kurumsal Haberler

Vatandaşlar Kızılay’ın İftar Sofrasında Buluştu

07/06/2018 PAYLAŞ:

“Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla yürüttüğü kampanyayla dünyanın dört bir yanındaki yardımlarını çalışmalarını sürdüren Kızılay, Adana’daki tarihi Taş Köprü’de gerçekleştirilen ve gelenekselleşen iftar programının 8.’sini düzenledi. 
 
İhtiyaç sahibi vatandaşların sofrasını bu Ramazan’da da bereketlendiren Kızılay, Adana’da Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taş Köprü’de kurduğu iftar sofrasında vatandaşlarla siyasetçileri, bürokratları ve yerel yöneticileri buluşturdu.
 
Bakan Sarıeroğlu’ndan Kızılay’a Övgü
 
Kızılay’ın 81 ilde olduğu gibi, dünyanın birçok ülkesinde bu sene de iftar sofraları kurduğunu hatırlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Bu benim Kızılay’ın sofrasına ikinci konuk olduğum program. Bir önceki buluşmamız da çok anlamlıydı. Bugün bu buluşmamız da çok anlamlı. İnşallah bu güzellikleri Adanamızla, ülkemizle buluşturmaya devam edeceğiz. Dünyanın her bölgesinde yaşanan sıkıntılara, sorunlara, afetlere anında el uzatabilen, yoksullarla yardımlaşma dayanışma içerisinde olan, mazlum mağdur coğrafyalardaki kardeşlerimize bizlerin gönlümüzdeki sevgiyi, yardımlaşma ve kardeşlik duygularını ileten bir köprü olan Türk Kızılayı’nın inşallah büyüyerek gelişmesi konusunda bizler de destek olacağız.” dedi.
 
“İhtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz”
 
Kızılay’ın yurtiçi ve yurtdışında kurduğu iftar sofralarıyla yüzbinlerce ihtiyaç sahibini bir araya getirdiğini vurgulayan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da, ihtiyaç sahipleri ve yardımseverleri buluşturmak, savaştan, sıkıntıdan dolayı parçalanmış aileleri birleştirmek için köprüler kuran bir kuruluşun Adana'da gelenekselleşmiş tarihi Taş Köprü üzerindeki iftarını yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
 
Türk Kızılayı Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 8. Geleneksel İftar Programı’nda konuşmaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Genel Başkan Yardımcısı Dr. Naci Yorulmaz ve vatandaşlar iftarını yaptı.