KURUMSAL HABERLER

Türkiye Adalet Akademisi’nden Kızılay’a Bağış
5 / 0
08 / 06 / 2018

Türkiye Adalet Akademisi’nden Kızılay’a Bağış

Dünyanın dört bir yanında yürüttüğü yardım faaliyetleriyle adından söz ettiren Türk Kızılayı, toplumun her kesiminden de destek görüyor. Bu kapsamda Türkiye Adalet Akademisi, Arakan’daki ihtiyaç sahipleri için kullanılmak üzere bağışta bulundu.
 
Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eden Türkiye Adalet Akademisi Başkanı ve Danıştay Üyesi Yılmaz Akçil ile akademi mensuplarını, Genel Müdür Dr. İbrahim Altan ağırladı. Arakan'da yapılması planlanan su kuyusu için topladıkları 38 bin 820 lira ve 100 dolar bağışı teslim eden Akçil, ihtiyacı olana yardım etmenin tarif edilemez bir duygu olduğunu dile getirdi. Türk Kızılayı’nın nerede bir insan ıstırabı varsa oraya hayırseverlerin desteğiyle en kısa sürede yardım ulaştırdığını belirten Genel Müdür Altan ise ihtiyaç sahipleri adına teşekkürlerini ifade etti.
 
Yapımı planlanan su kuyusu Tunceli'de polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan Hakim Onur Alan'ın anısına yapılacak.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ