Kurumsal Haberler

Denetimli Serbestlik Yükümlülerine İftar

08/06/2018 PAYLAŞ:

Türk Kızılayı Ankara Şubesi ile Adalet Bakanlığı’na bağlı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle kurulan iftar sofrası denetimli serbestlik yükümlüsü ve ailelerini bir araya getirdi.
 
“Ramazan’ı Bu Hilalin Altında Paylaşalım” sloganıyla ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan Türk Kızılayı, iftar sofralarıyla da yüzleri güldürüyor. Türk Kızılayı Ankara Şubesi ile Adalet Bakanlığı’na bağlı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle geleneksel olarak düzenlenen iftar sofrası, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşegül Genç, denetimli serbestlik yükümlüsü ve ailelerinin katılımıyla Ankara’daki Altınpark fuar alanında kuruldu.
 
İftar organizasyonunda ayrıca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün düzenlediği bilgi yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini Yönetim Kurulu Üyesi Genç verirken, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal Uçar da Genç’e teşekkür plaketi takdim etti.
 
Denetimli serbestlik sistemi nedir?
 
Cezaları ertelenen, salıverilen hükümlüler ile cezanın dışında bir başka tedbir uygulanan hükümlülerin, sanıkların toplum içinde izlenmesi, iyileştirilmesi, psikososyal sorunlarının çözülmesi ve bunların korunması amacını güden toplum temelli bir uygulamadır.