Kurumsal Haberler

Kurban Vekâleti Sahiplerine Teşekkürler

03/09/2018 PAYLAŞ:

Kızılay bu yıl Balkanlar, Asya, Afrika, Ortadoğu ve Güney Amerika’da, toplam 42 ülke 62 bölgede, 154.854 vekâlet sahibi adına kurban kesimi ve dağıtımı yaptı. Yurt dışında kesilen 104.034 hisse kurbanın eti 2.500.000’dan fazla ihtiyaç sahibinin sofrasını bereketlendirdi. Vekaletlerini yurtiçi için veren 50.820 kişi adına kesilen kurbanların etleri ise konservelendikten sonra ülkemizin dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine önümüzdeki haftalarda dağıtılmaya başlanacak.
 
2007 yılından bu yana Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen ve her yıl daha fazla vatandaşın güvenerek kurban vekaletini teslim ettiği bir kuruluş olma gururunu yaşayan Kızılay bu yıl Balkanlar’dan Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu ve Güney Amerika’ya geniş bir coğrafyada kurban kesimi ve dağıtımı yaptı. Yurt dışında 42 ülkede kurban kesimi yapan Kızılay, 2.500.000’den fazla kişinin sofrasına halkımız kurban etlerini taşıdı.
 
Ülkemizdeki ihtiyaç sahipleri adına vekalet veren 50.820 kişi için dualarla kesilen kurbanların etleri ise geçen yıllarda olduğu gibi konservelendikten sonra şubelerimiz ve temsilciliklerimiz aracılığıyla dağıtılacak. Modern tesislerde kuşbaşı ve kıyma kavurması şekilde hazırlanan konserveler önümüzdeki haftalarda yaklaşık 1.117.500 kişinin sofrasına ulaştırılacak.
 
“Milyonların sofrası bu yıl da bereketlendi”
 
Her yıl daha fazla ülkede kurban kesimi yapılarak, ihtiyaç sahibi daha fazla insana kurban eti ulaştırılması noktasında vatandaşların teveccühte bulunduğunu, Kızılay’a görev verdiğini belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kurban kesim ve dağıtım süreçlerinin tamamına uzman personelimiz eşlik etti. Bizzat işin başındaydık. Vekalet sahipleri adına kurban etini teslim ettiğimiz ihtiyaç sahiplerinin gülen yüzüne şahit olduk. Bu insanlardan bazıları bu güne kadar kurban paylaşıma daha önce şahit olmayanlardı. Onların mutluluğu bizi yeniden motive etti. O nedenle vekalet sahiplerine şükranlarımı sunuyorum. Biz Kızılaycılar olarak bize teslim edilen emaneti Allah rızası için yerine ulaştırdık. Bu görevi büyük bir fedakarlık göstererek yerine getiren Kızılaycılara da teşekkür ediyorum. Vekaletlerini yurtiçindeki ihtiyaç sahipleri için veren 50.820 hisse sahibi vatandaşlarımız da merak etmesinler. Kesilen kurbanlarının etleri hızla işlenmeye başladı. Konserve yapıldıktan sonra ülke geneline yayılmış olan şubelerimiz ve temsilcilerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ilk elden teslim edilecek. Kurban bereketi böylece yıl boyu sürecek.” dedi.