Kurumsal Haberler

Kızılay Toplum Merkezlerinin Halk Sağlığı Hassasiyeti

11/09/2018 PAYLAŞ:

3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası’nda Türk Kızılay Toplum Merkezleri 15 bölgede farklı etkinlikler düzenledi, farkındalık arttırma çalışmaları gerçekleştirdi.
 
Eylül ayı itibari ile 450 binden fazla kişiye ulaşan Toplum Merkezleri hem yerlerinden edilmiş bir çok kişiye hem de bölge halkına hizmet sunuyor; genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk, engelli herkesin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için çalışıyor. 
 
Halk Sağlığı Haftası kapsamında anlamlı bir çalışma yürüten Toplum Merkezleri, ilgili kurumlardan destek alarak Meme Kanseri, Diş Sağlığı, Kadın Üreme Sağlığı, Kadın Hastalıkları gibi pek çok konuda eğitim verilmesine aracılık etti. Yerlerinden edilmiş birçok kişiye diş bakım ve hijyen setleri dağıtıldı, çeşitli spor aktiviteleri gerçekleştirilerek sağlık konusunda fikir paylaşımları da yapıldı.
 
Aynı zamanda Toplum Merkezleri bünyesinde oluşturulan “Sağlık Aracıları Gönüllülüğü” ile sağlık aracısı olarak eğitilen Suriyeli gönüllüler Sağlık Uzmanları ile birlikte Suriyeli bireylerin evlerine mahalle sakinlerini davet ederek  “Yetişkin Hijyen Eğitim Seminerleri” vermeye başladı.