Kurumsal Haberler

Yardım Malzemeleri Endonezya’ya Gönderildi

08/10/2018 PAYLAŞ:

Endonezya’nın Sulawesi Adası'nda meydana gelen depremin ardından hızla bölgeye ulaşan Türk Kızılay, depremden etkilenen 1250 kişinin acil ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye’den yardım malzemesi gönderdi.
 
Bölgedeki çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, deprem sonucu mağdur olan ve yaşam mücadelesi veren Endonezyalılara yardım etmek için tüm imkânlarını seferber etti. Türk Kızılay’ın Türkiye’de hazırladığı yardım malzemeleri ise, iki askeri kargo uçağı ile bölgeye gönderildi.
 
“Yardımın koordinasyonunu sağlıyoruz”
 
Kısıtlı olan yardım çalışmalarını hızlandırmak için çalıştıklarını belirten Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Öncelikli ihtiyaçlar barınma, beslenme, sağlık ve su ihtiyacı. Türk Kızılay, çalışmalarını Endonezya Kızılhaçı ile birlikte yürütüyor. Aynı zamanda yardımın koordinasyonunu sağlıyoruz. Yardım akışının sağlanması için adanın diğer bölgelerinde lojistik merkezleri kuruyoruz. Burada zor durumda olan tüm insanlara ulaşmak ve onların yaralarını sarmak için çalışmalarımızı daha da artıracağız” dedi.
 
Yardım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Dr. Kınık, “Öncelikle yaklaşık bin 250 kişinin barınmasını sağlayacak olan 250 adet çadır ve 1000 uyku tulumu kargo uçağıyla bölgeye gönderildi. Yardım malzemelerinin alanda dağıtılması için gerekli planlamayı yapıyoruz. Gıda ve diğer ihtiyaçları da yerelden temin ederek, depremzedelere dağıtacağız.” diye konuştu.
 
Endonezya’ya Destek Ol
 
Endonezya’ya destek olmak için ENDONEZYA yazıp 2868’e gönderilerek yapılacak 10TL bağışın yanı sıra www.kizilay.org.tr web adresini kullanarak online ya da banka hesaplarından da bağış yapabiliyor.