Kurumsal Haberler

Toplum Merkezlerinde Kızılay Haftası Coşkusu

06/11/2018 PAYLAŞ:

Toplum Merkezleri, Kızılay Haftası’nda coşkulu ve yaratıcı etkinlikler düzenledi. Kızılay’ın diğer birimleriyle de birlikte gerçekleştirilen etkinliklerde halka hizmetlerimiz tanıtıldı, Kızılaycılık anlatıldı.

150 yıldır iyilik için çalışan, hayat veren, yardım eden Türk Kızılay’ın bir parçası olan ve Bir Dokunuş Bin Hayat mottosuyla nice hayatlar güzelleştiren, yüzleri gülümseten Toplum Merkezleri, Kızılay Haftası’nda 15 Merkezi ile yediden yetmişe herkese ilkelerimizi anlattı.

Kızılay’ın Gençlik hizmetleri, Afet Birimi, Kan Hizmetleri, Şubeleri gibi diğer birimleriyle de ortak etkinliklere imza atan Toplum Merkezleri’ne hem halkın hem de yerel otoritelerin ilgisi çok yoğundu.

Meydanlarda, alışveriş merkezlerinde, okullarda stantlar, sergiler açıldı, yarışmalar düzenlendi; gençlere, yaşlılara, yararlanıcılara,  engellilere, mahkumlara Kızılaycılık ile ilgili bilgilendirme seminerleri düzenlendi.

Toplum Merkezlerinin bulunduğu kimi illerdeki sinemalarda Kızılay’ın 150. Yıl videoları izletildi, izleyicilere ilkelerimiz anlatıldı, yapay gerçeklik videolarıyla da Toplum Merkezlerinin göç alanındaki çalışmaları gösterildi.