Kurumsal Haberler

Kızılay Şubelerinin Olağan Genel Kurulları Devam Ediyor

12/02/2019 PAYLAŞ:

Dünyanın dört bir yanındaki insani yardım faaliyetleriyle adından söz ettiren Türk Kızılay’ın yurt çapındaki şubeleri Olağan Genel Kurullarını yapmaya devam ediyor. Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ile Yönetim Kurulu Üyeleri de insani yardım ağının bir parçası olan şubelerin bu önemli günlerinde yanlarında yer alarak heyecanlarını paylaşıyor.
 
Şubelerin, delegelerinin ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği olağan genel kurulları şölen havasında gerçekleştiriliyor. Bu önemli günü yakından takip eden Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, sırayla Adana, Gaziantep, Malatya ve Bağlar şubelerinin de genel kurullarına katıldı.  Şubelerin eski yönetim kurullarına teşekkürlerini ifade eden ve yeni yönetim kurullarına da başarılar dileyen Kınık, Genel Merkez olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti.
 
Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can, Denetim Kurulu Raportörü Cengiz Koç ve Genç Kızılay Başkanı Emre Koç’un da yer aldığı genel kurullara milletvekilleri ve yerel yöneticiler de katılarak bu coşkuya ortak oldu.
 
“Yoksul insan kalmaması yönünde çalışacağız”
 
Şubelerin genel kurullarında yapılacak olan çalışmaları da anlatan Kınık, “Bu toprakların ruhu bize yardım etmeyi emrediyor. Analarımız, babalarımız yokluk yaşadığı dönemlerde bile ihtiyacı olana yardım etmişler. Biz de aynı düsturla hareket ederek ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz. Güçlü Kızılay Güçlü Toplum mottosuyla da kendi kendine yeten toplum oluşturarak yoksul insan kalmaması yönünde çalışacağız. Yardım etmemize vesile olan bağışçılarımıza ve gönüllülerimize de şükranlarımı sunuyorum.” ifadesinde bulundu.
 
Şahinbey Şubesi’nin de Açılışı Yapıldı
 
Şube yapılanmasına her geçen gün geliştiren Kızılay, Şahinbey Belediyesi’nin desteğiyle Şahinbey Şubesi’nin de açılışını gerçekleştirdi. Şahinbey Belediyesi’nin Kızılay’ın yaptığı işleri başardığına dikkati çeken Genel Başkan Kınık, “Kızılay şubelerimizin arasında tatlı bir yarış vardır. Her şubemizin de bir karnesi vardır. O karnelerdeki notlar çerçevesinde bir sıralama yaparız. O tatlı yarışta da hayrı arttırmaya gayret ederiz. Şahinbey Şube Başkanımızın işi çok zor. Şubeler arası yarışmak kolay ama burada Şahinbey Belediyesi ile yarışmak zorunda. Şahinbey belediyeciliği Türkiye’de özgün bir şekilde yapan bir belediye. Sosyal belediyecilik anlamında katma değer çalışmalar yaparken aynı zamanda insani yardımlar, insanı ve toplumu güçlendirme anlamında önemli çalışmalar yapmış. Biz Kızılay olarak ne yapıyorsak, Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu onu yapıyormuş zaten. 150 yıllık bir kurumun Şahinbey’de bayrağının dalgalandırılmasında vesile olan değerli başkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.