Kurumsal Haberler

Toplum Merkezleri Akademi Buluşmalarına Ev Sahipliği Yapıyor

28/02/2019 PAYLAŞ:

Kızılayın özellikle göç hizmetleri noktasında gerçekleştirdiği çalışmalara bilimsel katkı sağlamak adına düzenlenen Akademi Buluşmalarının ilki, Türk Kızılay Ankara Toplum Merkezlerinde gerçekleştirildi. Kızılay Akademinin organizasyonu ile gerçekleştirilen etkinlikte, göç alanında uzman akademisyenler ile Türk Kızılay yöneticileri ve göç hizmetleri çalışanları bir araya geldi.
 
 
Göç alanında oldukça geniş bir yelpazede insani yardım çalışmaları gerçekleştiren Türk Kızılayı, bir yandan da konuyla ilgili bilimsel çalışmalara zemin hazırlamak adına önemli bir rol üstleniyor. Bu amaçla gerçekleştirilen son etkinlik, çoğunluğunu Ankara’daki üniversitelerde görev yapan akademisyenlerin oluşturduğu bilim grubu ile Türk Kızılayının göç alanındaki hizmet grubunu bir araya getirdi.
 
Kızılay Akademinin organizasyonu ile Ankara Toplum Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe, Türk Kızılay Göç Hizmetleri Direktörü Bayram Selvi, Nakit Temelli Destek Program Koordinatörü Orhan Hacımehmet ve Toplum Temelli Göç Programları Koordinatör Yardımcısı Ruşen Çetinkaya da katıldı. Ankara Toplum Merkezi Yöneticisi Ece Yılmaztürk’ün Kızılay Toplum Merkezleri ile ilgili bilgileri paylaşmasının ardından nakit destekler ile ilgili Orhan Hacımehmet de bir sunum gerçekleştirdi.
 
Bilgilendirme sunumlarının ardından akademisyenler, Ankara Toplum Merkezini gezerek, gerçekleştirilen çalışmaları yerinde gözlemleme fırsatı da buldular. Bu önemli konu ile ilgili Kızılayın organizasyonu ile bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti ifade eden akademisyenler, Kızılayın çalışmaları ile ilgili sorularına da cevap buldular.     
 
Göç konusundaki çalışmaların daha iyi bir noktaya taşınması adına fikir paylaşımlarının da gerçekleştirildiği akademi buluşmalarına, Toplum Merkezlerinin bulunduğu diğer illerde de devam edilmesi planlanıyor..