Kurumsal Haberler

Düzce’deki Hatice Ninenin Yüzü Kızılay’la Güldü

14/03/2019 PAYLAŞ:

Düzce’de derme çatma bir barakada yaşayan Hatice nineye Türk Kızılay sahip çıktı. 81 yaşındaki Hatice ninenin yardım isteğini öğrenen Kızılay ekibi, barınma ihtiyacını karşılamak için yaşam konteyneri kurdu.
 
Kendi imkânlarıyla yaptığı barakada kalan 81 yaşındaki Hatice Cahankar, Düzce Belediyesi'nden yardım talep etti. Talebi değerlendiren belediye yetkilileri, durumu Türk Kızılay Düzce Şubesi’ne bildirdi. Yaşlı kadının kaldığı barakanın yaşam şartlarına uygun olmadığını belirleyen Türk Kızılay ekibi, Kızılay’ın Batı Karadeniz Bölge Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi’nde bulunan yaşam konteynerini bölgeye ulaştırarak yaşlı kadının oturumuna hazır hale getirdi.  Yeni evine kavuşan Hatice nine, büyük mutluluk yaşadı.
 
“Kızılay olarak her türlü mağduriyette vatandaşımızın yanındayız”
 
Kızılay’ın her durumda vatandaşın yanında olduğunu belirten Türk Kızılay Düzce Şubesi Başkanı Halil Aydın, “Yaşlı teyzemizin yüzünü güldürdük. Bizler Türk Kızılay olarak her türlü mağduriyette vatandaşımızın yanındayız. Çok kötü şartlarda yaşayan Hatice teyzemiz için biraz da olsa uygun şartlar oluşturduk." ifadesini kullandı.