Kurumsal Haberler

Esenler’den İdlib’e Kardeşlik Konvoyu

18/01/2020 PAYLAŞ:   

İdlib’deki ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmak için yardım faaliyetleri yürüten Türk Kızılay, kurum ve kuruluşlardan gördüğü destekle de gücüne güç katıyor. Bu kapsamda açlık, hastalık ve soğukla mücadele eden İdlib’e bir yardım eli de Esenlerliler’den geldi.
 
İdlib için “Haydi Esenler, İdlib İçin Kardeşlik Vakti!” adlı yardım kampanyası organize eden Esenler Belediyesi ile Türk Kızılay, İHH ve Deniz Feneri Derneği, kampanya kapsamında ilk konvoyu Dörtyol Meydanı'ndan İdlib’e umut olmak için uğurladı. Gıda, çadır, hijyen malzemeleri, soba, battaniye gibi birçok yardım malzemesini içeren ilk 2 TIR’lık yardım konvoyu bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin yarasını saracak. Esenler’den İdlib’e toplamda 100 TIR yardım malzemesi gönderilmesi hedefleniyor.
 
Esenler Belediyesi Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan’ın yanı sıra Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.