Kurumsal Haberler

Pakistan’daki Kashana Kız Yetimhanesine Kızılay’dan Yardım

21/01/2020 PAYLAŞ:   

Yürüttüğü projelerle Pakistanlı ihtiyaç sahiplerine destek olan Türk Kızılay, Ravalpindi kentindeki Kashana Kız Yetimhanesinin yatakhanelerini yenileyerek ısıtıcı ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
 
Kış şartları nedeniyle ısınma problemi yaşayan 50 yetimin kaldığı yetimhanedeki yatakları ve nevresimleri yenileyen Türk Kızılay Pakistan Delegasyonu ekipleri, 6-18 yaş arası çocukların kullanımına uygun doğal gazlı ısıtıcı yardımı da yaptı.
 
Devlete bağlı kurumda bazı ihtiyaçların yardım kuruluşlarınca karşılandığını belirten Yetimhane Müdürü Yasemin Naz, “Türk Kızılay, kızlarımızın ihtiyaçlarını karşılamada bize destek oluyor. Yetimhanede 2008 yılından beri kullanılan yataklar Türk Kızılay desteğiyle değiştirildi. Bunun yanında çocukların kullanımına uygun seviyede güvenli ısıtıcılar alındı.” diye konuştu. 
 
Yetimhanedeki 50 çocuğun 30'unun ortaokul ve lisede, 6'sının üniversitede, 14'ünün ise ilkokulda olduğunu dile getiren Naz, yapılan kırtasiye yardımıyla yetimhanede yaşayan çocuklara okul eğitimi dışında el becerisi ve Kur'an-ı Kerim eğitimi verileceğini de sözlerine ekledi.