Kurumsal Haberler

Türkiye Basketbol Federasyonu’yla Birlikte Çocuklarımızı İyilikle Isıttık

22/01/2020 PAYLAŞ:   

ING All-Star 2020’de, Türk Kızılay ile Türkiye Basketbol Federasyonu güzel bir amaç için bir araya geldi. “Bu Maçta Tribünler Çocukları Destekliyor” sloganıyla düzenlenen etkinlikteki bağışlar, ihtiyaç sahibi çocuklara atkı, bere ve eldiven oldu.
 
Türk Kızılay ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) arasındaki iş birliği kapsamında geçtiğimiz yıl başlayan etkinlikler, ING All-Star 2020 organizasyonu ile devam etti. İstanbul’daki Sinan Erdem Spor Salonu’nda kurulan Türk Kızılay standında yer alan atkı, bere ve eldivenler organizasyona gelenlerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Türk Kızılay standında satılan ürünlerin yanı sıra spor salonuna kendi atkı, bere ve eldiveniyle gelen basketbolseverlerin bağışlarıyla oluşturulan “iyilik kolileri” de doldu, taştı. Bağışlanan atkı, bere ve eldivenler, Türkiye’nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocukları iyilikle ısıtacak.
 
TBF'nin organizasyonuyla daha önce ING Basketbol Süper Ligi takımları geçtiğimiz Kasım ayında düzenlenen Kızılay Haftası etkinliklerinde, farkındalığı artırma amacıyla kan bağışı organizasyonlarına katılmış ve ING Basketbol Süper Ligi'nin altıncı haftasında tüm takımlar sahaya Türk Kızılay tişört ve pankartıyla çıkmıştı.