Kurumsal Haberler

Türk Kızılay Yolda Kalan Sürücülerin İmdadına Yetişti

31/01/2020 PAYLAŞ:   

Batı Karadeniz’in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının sürücülere zor anlar yaşatması üzerine bölgeye ulaşan Kızılay ekipleri, yolda kalan sürücülere ikramlarda bulundu.
 
D-100 Karayolu Düzce kesiminde etkisini gösteren kar yağışı, sürücülerin Bolu Dağı’na çıkmasına engel olduğunu haber alan Türk Kızılay’ın Düzce’de bulunan Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden afet uzmanları, vatandaşların soğuk havadan etkilenmemesi için Karanlıkdere mevkiinde yiyecek ve sıcak içecek ikramında bulundu.
 
Bölgede kış mevsiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle Türk Kızılay olarak hazırlıklarını yaptıklarını belirten Batı Karadeniz Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürü Zafer Kamber, "En az 5 bin kişiye göre hazırlık yaptık. Bu gece itibarıyla yaklaşık 15-20 tır şoförümüzün imdadına yetiştik. Bu faaliyetimiz gece boyunca devam edecek” dedi. D-100 Karayolu’nda sürücülere sıcak çay, çorba, kahve, kek ve su gibi ikramlarda bulunduklarını vurgulayan Kamber, “İhtiyaç olması halinde battaniye ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Özellikle Karayolları personelleri, emniyet mensupları bu işin en çok kahrını onlar çekiyorlar. Onlara da ikramlar yapıyoruz" dedi.

Erzurum-Bayburt Karayolu’nda bulunan Kop Dağı Geçidi, yoğun kar nedeniyle geçit vermeyince yolda mahsur kalanların yardımına da Türk Kızılay ekipleri koştu. Akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar ve tipi nedeniyle Kop Dağı Geçidi’nde mahsur kalan yaklaşık 500 kişi ekiplerin yardımıyla kurtarıldı. Türk Kızılay Erzurum Bölge Afet Yönetim Merkezi ekipleri de soğuk havada bekleyen vatandaşlara çorba, kumanya paketi, bisküvi, meyve suyu, içme suyu, sıcak su termosu ve battaniye ulaştırdı. Öte yandan Kızılay gönüllüleri bazı vatandaşların araçlarına zincir takmalarında yardımcı oldu.