Kurumsal Haberler

Protestan Babtist Kiliseleri Derneği’nden Örnek Yardım

17/03/2020 PAYLAŞ:   

Türkiye sınırının yanı başındaki İdlib’te meydana gelen insanlık dramı Türkiye’deki Hıristiyan camiasını da ayağa kaldırdı. Protestan Babtist Kiliseleri Derneği, İdlib’te yaşam mücadelesi veren masum insanlara Türk Kızılay aracılığıyla temel gıda kolilerinden oluşan yardım tırını gönderdi.
 
Suriye iç savaşında her geçen gün artan gerilim Suriyelileri kendi ülkelerinde mülteci konumuna getirmeye devam ediyor. Hayatta kalabilmek için bombardımandan kaçarak İdlib’e gelen masum insanlara Türkiye’nin dört bir yanından yardım kolileri gönderilirken Protestan Baptist Kiliseleri Derneği de duruma kayıtsız kalmadı. Dernek, İdlib’deki insanların temel gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 500 adet gıda kolisi, soğuktan etkilenmemeleri için ise 500 adet battaniye hazırladı. Çocukları da unutmayan dernek 15 koli gofret ve 20 koli meyve suyunu yardım malzemelerinin arasına ekledi. Savaştan kaçan insanlara yardımın en iyi şekilde Türk Kızılay eliyle yapılacağını düşündüklerini ifade eden Protestan Babtist Kiliseleri Derneği Adana Temsilcisi Pastör Şükrü Boyacıoğlu, “Kutsal kitabımızda ‘komşunu kendin gibi sev’ diyor. Neticede Musevi, Hristiyan, Müslüman, Budist fark etmiyor, Yaradanımızın aynı olduğuna inanıyoruz. En kısa sürede normal yaşamlarına dönmeleri duamızdır” dedi.
 
“Gözyaşının rengi yok”
 
Türk Kızılay Bölge Afet Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen uğurlama töreninde Boyacıoğlu’na teşekkür plaketi takdim eden Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, “Milletimizin iyilik eli, yardımlarda renk körü olan Kızılay’ı tercih ettikleri için öncelikle Protestan Kiliseleri Derneği Başkanı Ertan Çevik’e ve dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Mağdurun ve mazlumun dini, dili, ırkı, mezhebi olmaz. İnsan olması ve mağdur olması yeterlidir. Yarınlara gözyaşı olmadan girebilmeliyiz, gözyaşının da rengi yok.” ifadesinde bulundu.