Kurumsal Haberler

Kızılay Sel Mağdurlarının Yanında

22/06/2020 PAYLAŞ:   

Bursa’da meydana gelen sel felaketiyle birlikte Kızılay ekipleri bölgeye intikal etti. Kızılaycılar, bir yandan acil yardım malzemelerini selzedelere ulaştırırken bir yandan da ihtiyaç tespiti çalışmalarını yürütüyor.
 
Aşırı yağışlar sonucu Bursa’nın Kestel ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrası Kızılay ekipleri bölgeye ulaşarak yardım çalışmalarına başladı. Afet uzmanlarıyla hasar tespit çalışmalarını yürüten Kızılay, sel sonucu mağdur olanlara kumanya, çorba ve su ikramında bulunurken hijyen seti de ulaştırıyor.
 
Acil beslenme malzemelerini bölgeye ulaştıran Kızılay ekipleri, sele maruz kalan vatandaşların ihtiyaçlarını da tek tek belirliyor. Selden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla aralarında Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut Gürkan ve gönüllülerin de bulunduğu ekipler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve beraberindekilerle birlikte durum tespiti yaptı. Kızılay ekipleri gerek duyulması halinde ek yardım malzemelerini de bölgeye ulaştıracak.
 
Yurt genelinde hakim olan aşırı yağışlar sonucu meydana gelebilecek su taşkınlarına yönelik de Kızılay ekipleri teyakkuz halinde bulunuyor.