Kurumsal Haberler

Kızılay Bingöl’de Yaraları Sardı

24/06/2020 PAYLAŞ:   

14 Haziran Pazar günü merkez üssü Bingöl’ün Karlıova ilçesi olan 5.7 büyüklüğündeki depremin hemen ardından bölgeye intikal eden Türk Kızılay ekipleri 7/24 esasında çalışarak afetzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etti.
 
Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu farkındalığıyla hareket ederek deprem başta olmak üzere her türlü doğal ve beşeri afet için hazırlıklı olan Türk Kızılay, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremin hemen sonrasında bölge halkının temel gıda ve günlük beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçti.
 
Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık başta olmak üzere Yönetim Kurulu üyeleriyle deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarına katılan Kızılay, afetzedelerin ihtiyaçlarını dinleyerek onlara hemnefes oldu. Bingöl’deki çalışmalarını tamamlayan Kızılay ekipleri, güler yüzlülüğü ve yardımseverliğiyle bölge halkından tam not aldı.
 
Beslenme yardımı Kızılay’dan
 
Depremin ardından 6 yardım tırı ve 4 mobil ikram aracını ivedilikle bölgeye ulaştıran Türk Kızılay, depremin merkez üssü olan Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar, Elmalı ve Dinarbey köyleri ile depremden etkilenen mezralara gıda kolisi ve sıcak yemek yardımında bulundu. Bingöl’deki görevini başarıyla tamamlayan Kızılay bu zamana kadar 46 bin 450 sıcak yemek ve çorba, bin 331 gıda kolisi ile 17 bin 850 kumanya ve kahvaltıyı depremzedelerin hizmetine sundu. Devletin diğer kurum ve kuruluşlarıyla birlikte organize şekilde çalışarak yardıma muhtaç olan her bir vatandaşın ihtiyacını karşılayan Kızılay son yardımları da dağıtarak bölgedeki faaliyetlerini tamamladı.