Kurumsal Haberler

Gönüllü Yönetim Sistemi Yıl Sonunda Devreye Girecek

22/07/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü, 2030 Stratejisi bağlamında oluşturulan Gönüllü Yönetim Sistemi çalışmalarında son aşamaya geldi. 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde lansmanının yapılması planlanan sistemle tüm gönüllü süreçleri tek bir elden yürütülecek.
 
Faaliyetlerine başladığı ilk günden beri en temel hedefi olan insan ıstırabının dindirilmesi için gece gündüz demeden en zorlu koşullarda çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay, her yıl gönüllüler aracılığıyla milyonlarca insanın hayatına dokunuyor. Bayrağın bugünkü taşıyıcıları olarak Türk Kızılay Gönüllü Yönetimi Direktörlüğü, kurumsal kültürümüzü gönüllülere ve gençlere aktararak onları donanımlı, vicdanlı, adaletli, birlik ve dayanışmanın önemini kavramış yardımsever bireyler olarak geleceğe hazırlıyor.
 
Heybeliada Gençlik Kampı’nda Toplum İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Şahin başkanlığında farklı direktörlüklerden birçok personelin katılımıyla sistemin teknik analiz ve tasarım çalıştayı gerçekleştirildi. 2030 Stratejisi bağlamında tüm süreçlerinde gönüllü katılımını sağlamış, gönüllülerin katkılarını verimli kullanabilen sistemler ile gönüllülüğü bir müessese olarak da teşvik etmeyi amaçlayan Kızılay, 2020 yılı sonunda devreye almayı planladığı teknolojik yeniliklerle donatılmış Kızılay Gönüllü Yönetim Sistemi ile dünyada benzeri olmayan bir ilke imza atacak. Eğitimler, gönüllü hakları, görevlendirmeler, gönüllü motivasyonu, raporlamalar, bildirimler gibi pek çok sürecin tek bir sistem üzerinden yönetilebileceği uygulama, gönüllüler için sosyal bir ağ olması açısından da önem taşıyor. Kısa zamanda çalışmaları tamamlanarak 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde lansmanının yapılması planlanan Kızılay Gönüllü Yönetim Sistemi’nin, gönüllüler için ömür boyu unutamayacakları bir hayat tecrübesine dönüşmesi hedefleniyor.