Kurumsal Haberler

Türk Kızılay ve Katar Kızılayı’ndan Sudan’a Pandemi Desteği

10/09/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay ve Katar Kızılayı, yaptıkları iş birliği kapsamında yeni tip koronavirüs ile mücadeleye destek vermek amacıyla temin edilen kişisel koruyucu ekipman ve tıbbi malzemeleri Sudan’ın başkenti Hartum’a ulaştırdı.
 
Tüm dünyanın mücadelesini sürdürdüğü yeni tip koronavirüs salgınında iş birliğine devam eden Türk Kızılay ile Katar Kızılayı, anlamlı bir yardım örneği sergiledi. Geçtiğimiz günlerde Türk Kızılay Genel Müdürlüğü’ne bir ziyaret gerçekleştiren Katar Kızılayı ile yapılan iş birliği kapsamında Sudan'ın Kovid-19 ile mücadelesine destek vermek amacıyla Katar'ın finansmanıyla Türkiye'den temin edilen tıbbi malzemeler Sudan’ın başkenti Hartum'a gönderildi.
 
Türk Hava Yolları’na ait kargo uçağında bulunan bin 151 koli ve 1 milyon 652 bin 723 Kovid-19 testi ile koruyucu amaçlı tıbbi malzeme Sudan Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi. Türk Kızılay ile yaptıkları iş birliğinde dolayı memnuniyetini dile getiren Katar Kızılayı Genel Sekreteri Ali Ben-Hassan Al Hammadi, “Sudan halkına her türlü destekte bulunacağız ve sel mağdurlarına da yardımlarımız olacak” şeklinde konuştu.