Eskişehir Şubesi’nden Kardeşlik Anlaşması

04/08/2017 PAYLAŞ:

Türkiye Kızılay Eskişehir Şubesi ile Bulgaristan Kızılhaçı Varna Şubesi kardeş şube oldu. Varna’da gerçekleşen imza törenine Türkiye Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 
Bu anlaşma ile gelecekteki Avrupa Birliği program ve proje çalışmaları, Afet Hizmetleri, Gençlik ve Gönüllülük Hizmetleri, İlk yardım eğitimi hizmetleri gibi birçok alanda işbirliği öngörülüyor.
 
Şube Başkanı Yüksel Girgin yaptığı açıklamada, “Bizler Varna şubesinin suda cankurtaran çalışmaları ve uzmanlığından yararlanmak istiyoruz. Karşılıklı imzalanan iyi niyet sözleşmesi ile Kardeş Şube olduğumuz Varna Kızılhaçı Başkanı Ilia Raev’e göstermiş olduğu ilgi ve misafirperverliğe ayrıca teşekkür ediyorum. İnsanlık adına yapacağımız çalışmalarda hep birlikte gücümüze güç katacağız” dedi.
 
Önemli proje
 
Eskişehir AFAD tarafından yürütülen “Let's Overcome Disabilities Together Against Disaster / Afetlere karşı engelleri birlikte aşalım” Erasmus+ KA2 projesi kapsamında engellilerin afet ve acil durum risklerine karşı hazırlıklı olmaları amacıyla, engelliler için erişilebilir bir afet eğitim modeli geliştirilmesi hedeflenen projenin çalışma ziyareti Bulgaristan’ın Sofya kentinde gerçekleşti. Projenin yerel ortakları Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi ve Anadolu Üniversitesi ile paydaşlar da toplantıda yerlerini aldı. Bulgaristan Kızılhaçı ile görüşmeler gerçekleştirildi ve Türk Kızılayı’nın çalışmaları sunuldu.
 
Şube’nin bir diğer önemli çalışması olan Sevgi Bohçası dağıtımı ise devam ediyor. Dağıtımları Kadın Kolları Başkanı Nurhan Arı ve ekibi gerçekleştiriyor.