ŞUBELERDEN HABERLER

Türk Kızılayı’ndan Şehitlere Vefa
5 / 0
13 / 04 / 2018

Türk Kızılayı’ndan Şehitlere Vefa

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde patlayan mayın sonucu şehit olan İstikam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan Samsun’da, Uzman Çavuş Anıl Yalap ise Kırklareli’de son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye katılan binlerce kişi için çadır kuran Türk Kızılayı vatandaşlara ikramlarda bulundu.
 
Şehit Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın Samsun’un Bafra ilçesine bağlı Gazipaşa mahallesindeki evinin önünde ve şehit Uzman Çavuş Anıl Yalap’ın Kırklareli’nin Kofcaz ilçesine bağlı Tastepe köyündeki cenaze merasiminde binlerce vatandaş katıldı. Kızılay da cenazeye gelen vatandaşlara şehitlerin ruhuna ikramlarda bulundu. Samsun’daki cenaze evine Türk Kızılayı Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç ve yönetim kurulu üyeleri katılırken, Kırklareli’deki cenaze merasimine Kuzey Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’nden afet uzmanları eşlik etti.
 
Kızılay'ın hayatın her anında vatandaşların yanında olduğunu vurgulayan Bafra Şubesi Başkanı Genç, “Şehidimize Allah'tan rahmet kederli ailesine ise sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.
  • Resim : 1
  • Resim : 2
  • Resim : 3
  • Resim : 4
  • Resim : 5
  • Resim : 6
 
 
 
 

Türk Kızılayı kamu yararına çalışan bir kurum olup izin almaksızın yardım toplama hakkına sahiptir.

---

VERGİ MUAFİYETİ
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılayı'na yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip vergi muafiyetinden yararlanabilir.

---

GİZLİLİK ve KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

BÜLTEN ABONELİĞİ