Urla Şubesi Hayata Değer Katıyor

13/04/2018 PAYLAŞ:

Sosyal yardımlarını sürdüren Türk Kızılayı Urla Şubesi, düzenlediği ve katıldığı etkinliklerle hayata da değer katıyor.
 
Hayatın her alanında yer alan Urla Şubesi, İş-Kur ortaklığı ile sürdürülen Hayata Bağlan Projesi kapsamında açtığı meslek edindirme kurslarına katılan dezavantajlı bireyler ve aileleriyle Otizm Farkındalık Günü etkinliği düzenledi. Dezavantajlı bireyler etkinlikte kendileri adına ağaç dikti. Alaçatı Ot Festivali’nde de açtığı stantla yoğun ilgi çeken Urla Şubesi, 2015 yılından bu yana sürdürdüğü Hayata Bağlan Projesi kapsamında açtığı meslek edindirme kurslarından sertifika alan gönüllülerince üretilen fileler, file işiyle yapılmış çantalar ev aksesuarları, sepetler, ahşap baskılı yazlık giysiler ve seramikleri sergiledi.
 
Türk Polis Teşkilatı’nın Urla’daki 173. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde yer alan Türk Kızılayı Urla Şubesi Kadın Kolları ile Gençlik Kolları da oluşturduğu takımla, Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği 173. Yıl Voleybol Turnuvası’na katıldı.
 
 “Katkı veren herkese teşekkürler”
 
Hayırseverlerin desteğiyle faaliyetleri sürdürdüklerini belirten Urla Şubesi Başkanı Nurgül Saltık, “Otizm Farkındalık Günü’nde çocuklarımızla çok özel bir gün yaşadık. Onların yanı sıra annelerini bir nebze olsun dinlendirmeyi ve gülümsetmeyi başardık. Alaçatı Ot Festivali’nde açtığımız stantla da hem gönüllülerimizin ürünleriyle bağış topladık ve hem de binlerce kişiye Türk Kızılayı’nın sosyal sorumluluk projelerindeki duyarlılığını anlattık. Yaşamın içindeki her sorunun farkında olma mücadelesinde olduğumuz gibi sorunların aşımı için de gücümüz yettiğince mücadele ediyoruz. Katkı veren herkese teşekkür ederim.” ifadesinde bulundu.