Göçmenler Günü’nde Empati Çadırı

28/12/2018 PAYLAŞ:

Türk Kızılay Ankara Şubesi’ne bağlı faaliyet gösteren Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi “Uluslararası Göçmenler Günü” nedeniyle göç farkındalığının oluşturulması için “Bilinmezlik Tüneli: Gitmek ya da Kalmak” isimli empati çadırı kurdu.

Ankara Güvenpark’ta ziyarete açıklan ve 2 gün boyunca gezilebilen çadırda dünyada yerinden edilen çocukların sayısı, karşılaştıkları güçlükler, bir çocuğun göç yolculuğu hikayesi isimli çizgi çalışması ile çocukların çalışmaları sıradaki duygu durumlarının yazılı olduğu panoların sergilendi. Çadıra Ankaralıların ilgisi yoğun oldu. 

Amaç Vatandaşları Bilgilendirmek

Etkinlik açılışında konuşan Türk Kızılay Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü sebebiyle Kızılay'da empati çadırı hazırlandı. Amaç vatandaşları bu konuda bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak” dedi.

Ankaralılar yoğun ilgi gösterdiği empati çadırında, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü sebebiyle Ankaralılarda göç farkındalığının oluşturulması ve Çocuk Koruma Merkezi yararlanıcısı çocukların yaptığı çalışmaların görünürlüğünün sağlanması amaçlandı.  Etkinlik çadırında, ülkemizde doğru bilinen yanlışlara ilişkin interaktif bir bölüm de yer aldı. Çadırda ayrıca Şehit Serhat Önder Çocuk Koruma Merkezi yararlanıcısı çocukların yaptığı çalışmalar, çocukların çalışmaları sıradaki duygu durumları panolarda sergilendi.