Kızılay Şubelerinden Koronavirüs Risk Grubundaki Ailelere Yardım

24/03/2020 PAYLAŞ:   

Ülke genelinde seferberlik ilan eden Türk Kızılay, şubeleri ve gönüllüleriyle Koronavirüs'e karşı alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyor. Gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulunan Kızılay şubeleri, kendi bölgelerinde karantina da bulunan vatandaşların beslenme ihtiyacını karşılıyor ve bilgilendirme çalışmaları yapıyor.
 
Koronavirüs tehlikesi tüm dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam ederken Türkiye de en az kayıpla süreci atlatmak için aldığı tedbirleri arka arkaya sıralamaya başladı. Özellikle risk grubunda bulunan vatandaşların zorunda kalmadıkça evlerinden dışarı çıkmamaları gerektiği uyarısında bulunuluyor. Belli bir yaş grubundaki insanların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasıyla birlikte vatandaşların temel ihtiyaçlarına Türk Kızılay ekipleri cevap vermeye başladı.
 
Koronavirüse karşı alınan tedbirler çerçevesinde temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerine bağışçıların desteğiyle temel gıda yardımında bulunan ekipler, tespit ettikleri ailelerin tek tek evlerine gidiyor. Maddi durumu iyi olup da evinden çıkamayan vatandaşların ise alış veriş ihtiyacı gideriliyor. Gönüllüleriyle birlikte bilgilendirme çalışmaları da yapan şubeler olağanüstü önlemler kaldırılıncaya kadar destek çalışmalarına devam edecek.