Doğubayazıt Şubesi’nden Çocuklara Hediye

15/06/2020 PAYLAŞ:   

152. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yurdun farklı bölgelerinde çeşitli etkinlikler düzenleyen Türk Kızılay Şubeleri gerçekleştirdikleri anlamlı faaliyetlerle gönülleri fethetti. 152 çocuğa giyim yardımı yapan Genç Kızılay Doğubayazıt Şubesi de çocukların yüzünü güldürdü.
 
Yardımlarla dolu 152 yılı geride bırakan Türk Kızılay, Çanakkale’de basın mensuplarının yoğun katılımıyla gerçekleştirdiği kuruluş yıldönümü etkinlikleriyle adından söz ettirmişti. Yurdun birçok farklı noktasında kuruluş yıldönümünü kutlayan Kızılay Şube ve Temsilcilikleri ise kutlamaları yardım faaliyetleriyle taçlandırdı.
 
Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Genç Kızılay gönüllüleri, 152. yıl dönümü için hazırladıkları pastalarla köyleri ziyaret ederek ihtiyaç sahibi 152 çocuğa giyim malzemelerinden oluşan hediye paketlerini dağıttı. İhtiyaç sahibi ailelerin yoğun bulunduğu köyleri ziyaret ettiklerini belirten Genç Kızılay Doğubayazıt Başkanı Neşe Göktürk, “Bugüne özel hazırladığımız pastalar, balonlar ve hediyelerimizle çocukları köylerinde ziyaret ederek bu önemli günü birlikte kutladık. Ayrıca çocuklarımızı Kızılay’ın kuruluş amacı ve faaliyetleri konusunda bilgilendirdik” dedi.