Genel Başkan Kınık Gençlerle Bir Araya Geldi

04/03/2020 PAYLAŞ:   

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı organizasyonunda gerçekleştirilen “Lider Ülke Türkiye Genç Gönüllüler Buluşması”na konuk oldu. Kınık, gençlere yaptığı hitabında başkasının derdiyle dertlenmenin ve elde olanları başkalarıyla paylaşmanın bir diğerkâmlık olduğunu ifade etti.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve 81 ilden 900’ün üzerinde öğrencinin katıldığı “Lider Ülke Türkiye Genç Gönüllüler Buluşması”nda Genç Kızılay gönüllüleri de yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile çok sayıda davetlinin katıldığı programda Genel Başkan Dr. Kerem Kınık da gençlere hitabetti. Kınık yaptığı konuşmasında Kızılaycılık, gönüllülük ve yardımlaşma konularını ele aldı.
 
Kızılaycılığın bir yaşam biçimi olduğunu belirten Genel Başkan Kınık, başkasının derdiyle dertlenmenin ve elde olanları başkalarıyla paylaşmanın bir diğerkamlık olduğunu ifade etti. Kınık, iyilikseverliğin insanlığa hizmet konusunda oynadığı önemli role işaret ederek, bir yaşam biçimi olan Kızılaycılığın amacının da insanlığa iyilik etmek olduğunu söyledi.