Genel Başkan Vekili Yorulmaz Türkiye Bilimler Akademisi’ni Ziyaret Etti

23/06/2020 PAYLAŞ:   

Saha çalışmalarının yanı sıra çok sayıda etkinlik, ziyaret ve toplantı gerçekleştirerek faaliyetlerine devam eden Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Naci Yorulmaz, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
İnsan odaklı yaklaşımı ve insan ıstırabını dindirmeye yönelik faaliyetleriyle her mecrada adından söz ettiren 152 yıllık merhamet çınarı Türk Kızılay bir taraftan afetler, Kovid-19 salgını ve insani yardım faaliyetlerine yönelik çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çeşitli ziyaretler ve toplantılar gerçekleştirerek Kızılay’ın çalışmalarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunuyor.
 
Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Dr. Naci Yorulmaz, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’i makamında ziyaret ederek kendisiyle bilgi alışverişinde bulundu. Ziyaret boyunca Kovid-19 salgını sonrası normalleşme süreci kapsamında Türk Kızılay’ın faaliyetleri, Kızılay’ın kurumsal tarihi, kan bağışları ve insani yardım faaliyetleri gibi birçok konuda bilgi paylaşımı yapıldı. Ziyaret sonrası Türk Kızılay’ın çalışmalarını yakından takip ettiğini dile getiren sayın Prof. Dr. Şeker, toplumsal fayda adına yapılan çalışmalardan ötürü tüm Kızılay çalışanlarına teşekkürlerini iletti.